Tahtalı Ultra Sky

CP TOPLAM MESAFE
(KM)
DİGER İSTASYONA MESAFE
(KM)
ZAMAN SINIRI
(SAAT)
İMKANLAR
START Kemer - 9 00:00
1 Çamyuva 9 9.54 02:00
2 Tekirova 18.54 15.26 04:00
3 Maden Koyu Su İst. 33.80 4.70 -
4 Yanartaş 38.50 5.55 07:00
5 Ulupınar 44.05 9.25 09:00
6 Beycik DROPBAG 53.30 8.85 11:30
7 Olympos T. Zirve 62.15 10.40 15:00
8 Çukuryayla 72.55 17.65 -
9 Gedelme 90.20 11.85 20:00
10 Kesme Boğazı 102.05 14.05 22:30
FINISH Kemer 116.10 - 25:00

PROGRAM

13 Mayıs 2021 Perşembe

12:00-22:00 Hazırlanan kayıt alanında Yarış kitlerinin dağıtılmaya başlanması Kemer Barut Collection

14 Mayıs 2021 Cuma

12:00-23:00 Hazırlanan kayıt alanında Yarış kitlerinin dağıtılmaya başlanması Kemer Barut Collection

15 Mayıs 2021 Cumartesi

02:00 Ultra Sky ve Berg Sky Race Başlangıcı ( Kemer Saat Kulesi )

05:00-06:00 Run To Sky ve Chimera Run Geç yarış kiti dağıtımı

06:00 Run To Sky ve Chimera Run yarışmacıları Kemer-Çıralı start alanına transfer

07:00 Run To Sky ve Chimera Run başlangıcı ( Çıralı Sahil ) 

13:00 Chimera Run Yarış Sonu Çıralı Start Noktasında sona erecektir.

14:00 Run To Sky Yarış Sonu Olympos Teleferik Zirve Tesisleri

17:00 Berg Sky Race Yarış Sonu Olympos Teleferik Zirve Tesisleri

18:00 Ultra Sky tahmini ilk sporcu varış

16 Mayıs 2021 Pazar

03:00 Ultra Sky Yarış Sonu ( Kemer Saat Kulesi )

12:00 Ödül töreni Kemer Cumhuriyet Meydanı

*** Bütün yarışların ödül töreni 16 Mayıs Pazar günü yapılacaktır.
*** Ödül töreni @tahtaliruntosky Instagram sayfasından canlı yayınlanacaktır.

GENEL BİLGİLER VE KURALLAR

1. Ultra Sky Genel Bilgi

Ultra Sky Dünya’da eşi benzeri bulunmayan heybetli görüntüsüyle 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı çevresinde koşulan ve zirvesine de adımlarımızın değdiği Türkiye’nin ilk 100 km üstü Skyrunning yarışıdır.

Kemer ilçesinin eşsiz güzel dağ parkurları, yaylaları ve koylarının çevresinde koşulan Ultra Sky yarışı 116 km uzunluğunda ve 4800 metre irtifa kazanımına sahiptir. 15 Mayıs 2021 Cumartesi saat 02:00 da Kemer’de başlar. 25 saat içerisinde parkurun tamamlanması gerekmektedir. 

Yarışmacılar kısmi yeterlilik esasına göre yarışmaya katılacaklardır.

2. Katılım Şartları

Yarışma 18 yaşından gün almış her sporcuya açıktır. 

Sporcular, son 6 ay içerisinde alınmış koşu yapmasında sakınca yoktur yazılı bir sağlık raporu (E-Devlet, Özel Hastane, Devlet Hastanesi, Sağlık ocağından alınan raporlar geçerlidir.) veya geçerli bir Federasyondan çıkartılan vizesi geçerli sporcu lisansı ile yarışmaya katılabilirsiniz. (Atletizm, Triatlon, Bisiklet, Dağcılık Federasyonları) 

***Her ülkenin kendi lisansı kabul edilecektir***

3. Kayıt

DEVAMI


Covid-19 Bilgilendirmesi

Yarışmacılar

Göğüs Numarası Adı Soyadı Takım veya Kulüp Doğum Tarihi Ülke Cinsiyet
11 SEMİH DEMİROLUK 1985 Türkiye Erkek
12 Yasin İnanöz/1979 Sasfit 1979 Türkiye Erkek
13 RAFAL KRUZEL BIEGOWE MISIE 1971 Polonya Erkek
14 Sofya Kuts 1978 Rusya Kadın
15 ALEXANDER KUTS 1976 Rusya Erkek
16 MAHMUT SONER ULUTAN İDADİK 1958 Türkiye Erkek
17 Mahmut Yavuz İstanbul masterları 1982 Türkiye Erkek
18 ELENA POLYAKOVA Columbia Montrail Türkiye 1981 Rusya Kadın
19 SADIK TAŞKIN Garmin Türkiye 1987 Türkiye Erkek
20 Kerem Sadi Ekiz 1979 Türkiye Erkek
21 Bilal Sayılan Argeus 1982 Türkiye Erkek
22 ALPER DALKILIÇ Columbia Montrail Türkiye 1978 Türkiye Erkek
23 Savas Lutfi KARA Team Run.BO 1973 Türkiye Erkek